| Calutzu73 a întrebat:

Ce componente ar trebui sa schimb pentru a putea rula jocul League of Legens? Tin sa mentionez ca acum imi merge in lag, ba chiar in 80% din meciuri imi da crash, ma scoate efectiv din meci...
Specificatii:
-Windows 7 ultimate, 32 bit
-Procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4600+ 2.4 GHz
-RAM 2.5 GB(1.0 usable)
-Placa video NVIDIA GeForce 6800 XT / Total Available Graphics Memory 511 mb / Dedicated Video Memory 256 mb / System Video Memory 0 mb / Shared System Memory 255 mb

Nu vreau sa imi mearga in 10000 FPS,vreau doar sa fie ok, ca nu imi dea crash si sa mearga in 30-40-50 FPS.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Extra ram sa ai macar 3- 4 gb si o placa video de un gb ar ajuta mult.

| Calutzu73 explică (pentru Wr3nch):

Dar Windows 7 pe 32 citeste mai mult de 3 gb ram?

| SeSeBawss a răspuns:

Depinde si de bugetul tau, cat vrei sa bagi in PC?

| Calutzu73 explică (pentru SeSeBawss):

Cateva sute de lei 300-500.