| mafiot1 a întrebat:

Salut.Ce parere aveti despre aceasta configuratietonguerocesor AMD Ryzen 9 3900X 3. 8GHz box, Placa video:ASUS GeForce RTX 2080 Ti STRIX GAMING O11G 11GB GDDR6 352-bit si placa da baza:GIGABYTE AORUS X3? Intreb pentru ca vreau sa fac si Live pa Youtube si sa ma si joc in aceelasi timp pa aceelasi PC. Vreau aceea placa video pentru Ray Tracing si AMD nu are pa nici o placa video Ray Tracing,Cate FPS-uri o sa am in PUBG cu toate setarile pa Very Low? Dar cate FPS-uri o sa am in alte jocuri de exemplu:CS:GO, BF5 etc?

1 răspuns:
| Preotul500 a răspuns:

În PUBG cu o placa mult mai slabă trece de 80-90 FPS, 2080 trece de 100+. CS:GO pe Ultra iti duce peste 100 lejer, BF5 peste 70+ FPS-uri.