| aly300 a întrebat:

Ce placa videa imi recomandati in jurul pretului :300-350lei?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.cel.ro/......it-pcie-l/
Are comentarii excelente

| KodrutZ a răspuns:

Videa e burghiul ala de dat gauri prin beton. Vidia, de fapt. Tu vrei o placa VIDEO. Comentarii de idioti habarnisti. 630-ul cu DDR3 e o porcarie. Daca tot e sa iei 630, ori o iei cu DDR5 si o overclockezi cit se poate, ori deloc. http://www.game-debate.com/....../index.php
Eu cu 280 RON fix am luat un GT630 cu DDR5 pentru nevasta, am mai zis-o si la alte intrebari similare. 3 ani garantie, resigilat de la eMAG. Cu 400 RON gasesti un Asus GTX 650 resigilat tot de la eMAG, cu garantie 3 ani. Daca nu se poate suplimenta bugetul pina la 400, atunci cel mai bine iei o placa SH potenta, chiar daca cu 2-3 ani vechime (HD 4870, de exemplu).

| aly300 explică (pentru KodrutZ):

Eu m-am gandit la http://www.pcgarage.ro/......28-bit/.Ce spui?

| KodrutZ a răspuns (pentru aly300):

Spun ca nu mai e in stoc. :)
In alta ordine de idei, un GTX 650 sterge pe jos cu ea la doar 50 RON in plus, Uite, ca sa nu zici ca umblu cu bazaconii - http://www.game-debate.com/....../index.php

Ai omis vreo citeva detalii foarte importante in enuntul problemei, cum ar fi configuratia calculatorului tau si rezolutia nativa a monitorului.

| aly300 explică (pentru KodrutZ):

Placa baza:asrock n68c-s ucc, procesor:athlon II 250, ram 4 gb ddr3, sursa 500 w
monitorul are max 1600x1200dar eu folosesc 1280x1024
cat despre gtx 650 e prea scump... si si nu prea as vrea

| KodrutZ a răspuns (pentru aly300):

Monitor cu tub? IN cazul asta, nu merita sa arunci atitia bani intr-o placa video noua. Ia un 9600 sau un 9800 GT sh, te costa maxim 120 RON. Restul de bani ii pui in fondul pentru calculator nou...

| aly300 explică (pentru KodrutZ):

Monitorul e lcd flatron 19 inch

| KodrutZ a răspuns (pentru aly300):

Flatron LCD de 19 cu 1600 rezolutie nativa? Nu prea am vazut asa ceva, sincer. Si am si eu un LG de 19, am lucrat la servici prin 2006-2007 cu o gasca de flatroane... oricum, daca rulezi la 1280, ia linistit un 9600 sau un 9800 cum am zis.

| aly300 explică (pentru KodrutZ):

Http://www.lg.com/ca_en/monitors/lg-L1953T-BF-lcd-monitor
acesta e monitorul...rezolutia nu stiu daca am spus-o bine

| aly300 explică (pentru KodrutZ):

Cat despre placile acelea sunt vechi si nu mai gasesc sa cumpar si eu as dori cv nou...

| KodrutZ a răspuns (pentru aly300):

1280 X 1024 RESOLUTION scrie clar. E bine, monitorul asta e bun. Fix inainte de el au fost niste flatroane jalnice (LCD). Cauti pe forumul computergames, gasesti placi bune cu inca un an de garantie la preturi cu mult peste ce ragalii noi ai luat in banii tai.