| catalin542000 a întrebat:

Salut,ce placa video imi recomandați pentru mining?
Am văzut multe păreri de consumuri la plăci video,si de producere h la ETH si intr-un video ba zice ceva, ba altceva, vitezele consumurile acelorasi plăci video sunt diferite si nu mai inteleg nimic.
Ce placa video imi recomandați pentru minat rx 580 8gb, gtx 1070, gtx 1070ti, gtx 1080?

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Pai crezi ca ma doare in curr de cat consuma sau ca e nu stiu cum?
o iau pe cea mai buna, la cat i-mi permit si gata!

| PainTech a răspuns (pentru mudokins78):

Pentru a face profit maxim e nevoie sa tai cheltuielile cat de mult posibil. A cumpara o placa scumpa, care consuma mult si produce putin nu este cea mai buna varianta.

| catalin542000 explică (pentru mudokins78):

Da,bravo,cum sa nu, si dupa te trezesti ca faci profit 1000e pe luna si tot atata dai si pe curent!

| catalin542000 explică (pentru PainTech):

Da stiu, dar care din gtx1070, 1070ti, 1080, rx 580 8gb este buna, in general desi consumurile difera la toti la aceleasi placi video, nu le am vazut mai mari de 140-180w.

| mudokins78 a răspuns (pentru catalin542000):

Pai vezi de ce recomand tehnologie Extraterestra!,.