| anonim_4396 a întrebat:

Cine se pricepe bine la jocuri? Am o mare problema la Counter Strike 1.6 si la CSGO, am un laptop cu procesor i7, 2Ghz, 8 GB Ram si nu pot avea nici pe CS 1, 6 si nici pe CSGO mai mult de 60 fps, mereu am in cs 1.6 60 de fps, in csgo intre 25 si 60 de fps si laptop-ul e destul de bun, am toate driverele instalate si actualizate. Nu pot avea nici in cs 1.6 mai mult de 60 fps. De ce? Si cum as putea sa fac sa am 100 fps in cs 1.6 si mai multe fps in csgo? Pe vechiul meu laptop un HP 250 cu 4 GB Ram si procesor Intel core de 2 Ghz puteam sa am 100 fps pe cs 1.6 si la cs go imi mergea cu 20 de fps ca era laptop slab dar asta e laptop bun si tot asa imi merge la csgo, dar la cs 1.6 am doar 60 de fps. Nu stiu de ce se limiteaza la 60 fps crying Am placa video dedicata nVIDIA.
Ce pot face? Am incercat sa bag si Vsync pe off, am incercat sa opresc optimizarea pentru full screen din cs si tot nu merge. Ce pot face?

5 răspunsuri:
| dyoda666 a răspuns:

Presupun ca ai windows 10
Incearca setarile r_mnx 1
fps_max 101
fps_modem 101
cl_cmdrate 101
cl_uptaderate 101
ex_interp 0.01 lasa un mesaj daca tot ai probleme la fps

| Hutzy95 a răspuns (pentru dyoda666):

Tot am probleme cu fps si cu setarile astea. Cel mai mult joc cs 1.6 si acolo mereu am intre 30-60 fps

| Hutzy95 a răspuns (pentru dyoda666):

Cum ar trebui sa fac sa mearga fps in cs? ca sunt disperat, mi-am reinstalat windows-ul de 2 ori in 2 zile, acuman nu mai am 60 fps in cs 1.6, acum mai sus de 45 fps nu urca crying ce sa fac?

| codoshalex26 a răspuns:

1.S-ar putea ca laptopul tau sa aiba si o a doua placa si automat jocurile sa ruleze pe acea placa. (se poate muta de pe una pe alta)

2. Probabil ai un laptop cu ecran de 60 Hz asa ca nu te stresa, oricum mai mult de 120 de fps nu o sa perceapa niciodata ecranul tau.
Eu cred ca problema e la selectarea placii video.
Mai poti incerca si anumite programe de gestionare a computerului pentru curatarea junk-ului si eliberarea ram-ului.
Sper sa reusesti. Spor!

| Hutzy95 a răspuns (pentru codoshalex26):

Ecranul este 60 Hz, dar cum as putea la cs 1.6 sa fac sa fie 100 fps? si cum se folosesc acele programe ca la alea chiar nu stiu si cu mutatul de pe o placa video pe alta m-ai bagat in ceata