| AlexBoy88 a întrebat:

Salut am un laptop ASUS X550CC si am o nedumerire cu el.
El are placa video dedicata nVIDIA gt 720m de 2gb dar in loc sa mearga aceasta merge Intel hd 4000 care e integrata.
Toate driverele sunt instalate.
UN om mi-a zis ca Intel hd 4000 merge pe desktop si in jocuri porneste nVIDIA? E adevarat?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Ca sa fi sigur ca in jocuri foloseste Nvidia apasa click dreapta pe launcherul jocului si in meniul care iti apare trebuie sa fie o optiune "run with graphics processor" si acolo alege Nvidia. Oricum, poti seta ce programe sa foloseasca Nvidia din control panelul Nvidia si daca nu ai inca iti sugerez sa-ti downloadezi Nvidia Experience, acel program iti tine driverele la zi si iti optimizeaza jocurile ca sa functioneze cat mai bine cu specificatiile laptopului tau

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De unde stii tu ca merge cu hd 4000 si nu cu dedicata, cum ti-ai dat seama de asta, si ce joc ai incercat?

| K0sti a răspuns:

Mare om! Are dreptate da!

| FatUglyVirgin a răspuns:

Intra in bios si schimba cea integrata cu cea dedicata