| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, am un laptop Samsung i5 2450m 2. 5ghz 6gb ram ddr3 Intel hd graphics si nVIDIA gt 520mx.
Eu ma joc gta v si mi se misca destul de greu cu detaliile la low si rezolutia 1366x768, cateodata am 40 de fps si brusc imi scade la 18 19 si mi se creaza lag, mentionez ca jocul ruleaza cu placa dedicata si am toate driverele instalate, am incercat sa ii fac overclock la placa video cu nVIDIA ntune mare diferenta nu e. Ce solutii imi dati pentru aceasta problema, nu veniti cu solutii precum razer game booster ca eu am destul ram si procesor bun, doar placa video este slaba? Si care e cauza de ce imi scade brusc FPS-ul si ce solutii sunt?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se misca bine dar pe o rezolutie de 800x600. Mai bine nu-l joci decat sa stai pe o rezolutie din asta de tot rasul.

5 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Încearcă sa treci pe Windows 10

| K0sti a răspuns:

Solutia pentru problema ta este un desktop, nu jucaria aia de laptop de office si filme HD!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video este un entry-level, deci n-ar trebui sa te astepti la prea mult de la ea. Procesorul este doar un middle range, deci din nou nu poti avea cine stie ce asteptari mai ales ca tu rulezi un joc de top. Cum la un laptop n-ai cum sa schimbi placa video si procesorul nu merita sa-l schimba pentru ca mare lucru nu faci(placa video conteaza mult la jocuri) singura solutie ar fi sa-l dai pe o rezolutie mai slaba. FUNDA?

| bogdan12321132231 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut pe youtube la unu cu aceeasi placa video i 5 2430m 6gb ram i se misca bine https://www.youtube.com/watch?v=gELgFxxpZSI

| bogdan12321132231 explică:

Am vazut pe youtube la unu cu aceeasi placa video si procsor i 5 2430m 2. 4ghz 4gb ram i se misca bine gta v.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdan12321132231):

Da se misca bine dar pe o rezolutie de 800x600. Mai bine nu-l joci decat sa stai pe o rezolutie din asta de tot rasul.