| alexsil05 a întrebat:

Din curiozitate intreb, Procesoarele Intel I9 cand o sa apara? Am auzit ca iti trebuie chipset nou si placa de baza noua, e adevarat?

4 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

I9 e bullshit s-au panicat ca AMD scoate acel procesor cu 16 nuclee caruia i-am uitat numele.
Cat despre socket va fi pe un x299

| alexsil05 explică (pentru XYZ02):

Pai, are 13.70 MB Cache, iar are Hyperthreading I9, iar are 18 nuclee (dodeca core), ma intreb daca o sa fie compatibila cu Nvidia GTX1080TI sau Tesla sau Titan X

| alexboss2020 a răspuns (pentru XYZ02):

Amd au scos procesoarele i9 de frica ca amd-ul le-a luat fata, dar tot ryzen 7(orice model) este cel mai bun procesor raport/calitate/pret

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Amd este amd, poti sa ai Intel i 10 parerea mea amd este nr 1 si nu sunt fan amd