| Stefan_Bagdan_1985 a întrebat:

Fratilor,am instalat azi o porcarie de joc,Cronicles of Riddick-nu stiu cum ca sa il joc un pic acolo, a trebuit sa ii schimb rezolutia.Si cand am iesit din joc,am observat ca se schimbase si rezolutia pc-ului,l-am dat inapoi cum era,adica pe la maxim cum e recomandat, adica 1366x768, si cand am intrat in Call of duty mw2 si mw3, am vazut ca atunci cand dau rezolutia la 800x600, asa cum il jucam eu,e foarte mic, cam jumate de ecran.Cum fac fratilor,sa fie rezolutia ca inainte,ca de nu m-am chinuit si nu mai pot de nervi! Am incercat sa ma uit si prin control panel,registrii,draci sa ma ia, nu imi dau seama de nimic cum sa o dau sa fie 800x600 calumea cum era inainte?

6 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Da click dreapta pe desktop-->Properties-->tab-ul Settings--> Screen Resolution= te duci cu acel "soricel" langa "Less". Daca nu ti-a mers, intra in ambele jocuri si du-te la options-->default. Sau schimba-le tu rezolutia din options.

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru ThEEmperoR):

Am facut-o pe aia cu properties, cutare...deci cand am vazut ca mi-am dereglat rezolutia, am intrat in control panel, si am dat-o la loc cum era, intelegi? Adica la cea mai mare rezolutie adica 1366x768(recommanded).Si dupa aia,am sters jocul, ca m-a enervat, si am intrat sa joc Call of duty, care era in rezolutia care jucam eu, adica 800x600, dar nu se mai vede la fel de mare cat ecranul, se vede jumate, intelegi?
Astea ce mi-ai zis tu, nu merg.Mai stii ceva?

| ThEEmperoR a răspuns (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Mai ai porcaria aia de joc instalata in pc?

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru ThEEmperoR):

Care? Chronicles of Riddick? Adica ala care mi-a dereglat rezolutiile pe aici..sau la care te referi? Saracia asta l-am sters, da!

| ThEEmperoR a răspuns (pentru Stefan_Bagdan_1985):

Am cerut ajutor pe un site. Astept un raspuns.

| Stefan_Bagdan_1985 explică (pentru ThEEmperoR):

Aha,mersi,ia vezi ce rezolvi!? Nu am mai avut nici o idee, am dat jocul pe o rezolutie mai maricica, dar ma cam enerveaza, cam are un pic de lagg...aaa, si i-am dat sa scaneze si sa repare cu TunneUp Utillities 2012, ca il am de la cineva cu licenta! Sa vad,poate rezolv ceva,ca ma gandesc ca l-o fi dat peste cap, adica ma gandesc sa nu cumva sa-mi fi strecurat jocul ala infect vreun virus sau vreo eroare greu detactabila! Azi, oricum, vreau sa rezolv, daca nu caut tot google-ul si tot il fac, da-l in masa! LOL!