| Loredannnnn568 a întrebat:

Salut grup! Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Laptop-ul meu se încălzeam groaznic când ma jucam, așa ca pasta termoconductoare i-a fost schimbată. Vreau sa spun ca încă am drop-uri in jocuri, iar performanța care o aveam acum ceva vreme a dispărut. știe cineva ce as putea face? Windows-ul de asemenea a fost schimbat, dar el tot greu merge. ca specificații sunt ssd 128 gb, hdd 1tb, 8 gb ram ddr4, Amd-a12 3.6 GHz, radeon rx540. Dacă m-ați putea ajuta cu optimizare Windows-ului, sau ceva overclocking pentru procesor sau video, as rămâne recunoscător! Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru jocuri sunt recomandate pc-urile nu laptopurile. Acum 5 ani m-a costat 1200 de lei(piesa+manopera) schimbarea placii de baza la laptop pentru ca se curbase de la incalzirea excesiva(in ultimul timp foloseam cooler).

| StefanGG10 a răspuns:

Salut, poti incerca cu optimizari ale windowsului, sincer nu-ti recomand overclock pe un laptop deoarece se va supraincazi extrem de tare plus performantele nu vor fii cine stie ce. Vezi poate iti lipsesc unele drivere la placa video sau procesor. Iti recomand sa faci aceste setari din video : https://youtu.be/sH2FCmBg7VA