| Jigokunokishi a întrebat:

Imi apare o extensie History Open la google si eu nu am instalat-o, cica e de la eterprise policy si acolo sus in Chrome la linkuri unde scriam ceea ce cautam cand scriu ceva imi cauta cu yahoo si pana acum aveam google-ul + ca prima pagina cand intru in google imi da alte marcaje pe care nu le pot scoate. Nu ma lasa sa scot extensia accea. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

E de la un adware, am avut si eu exact aceeasi probelma acum ceva timp.
Descarca Chrome Repair -> https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/index.html

sau/si reseteaza chrome'ul:
Setari - Advanced - Reset.

Zi-mi daca a mers.

| Jigokunokishi explică (pentru N0xEterniS):

Chrome Repair-ul nu a scos extensia, cica e impusa de administrator.

| N0xEterniS a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Du-te in Control Panel si dezinstaleaza extensia aia daca o vezi, dupa descarca AdwCleaner si scaneaza etc, zi-mi daca a mers.

| Jigokunokishi explică (pentru N0xEterniS):

Nu gasesc control panelul ca mi-am bagat recent w10 si nu m-am obisnuit cu el. laughing Nu am reusit sa scot extensia, dar acum mi-a revenit la normal goagalul, mersi de ajutor happy.