| Alin_Mihai_1995 a întrebat:

Salut, imi poate spune si mie cineva daca am placa video nVIDIA geforce 920m 2gb, 4 gb ram, procesor i5 2,20ghz. Ce-as putea schimba pentru ca am luat fifa si merge oleaca sacadat. Trebuie schimbata placa video sau sa mai adaug ceva Rami? Va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Cred ca jocul iti ruleaza pe placa video integrata, nu pe cea dedicata, fa update la driverele de la placa video dedicata si uita-te in nVIDIA control panel daca ai jocul setat sa ruleze pe dedicata

| Alin_Mihai_1995 explică (pentru bogdan324):

Si cum as putea face asta, poti sa-mi dai mai multe detalii te rog?

| Alin_Mihai_1995 explică (pentru bogdan324):

Am reusit, multumesc mult chiar mi-ai fost de mare ajutor!

6 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Placa video neaparat, de asta ai lag, si ai mai putea pune 2 sau 4 GB RAM.
Nici procesorul nu e cine stie ce, dar ai putea sa-l mai lasi.

| Alin_Mihai_1995 explică (pentru Gonrax):

Imi mergea fifa 15 perfect... daca as incerca decat sa maresc rami? pentru ca am laptop si nu cred ca pot schimba placa video...

| Gonrax a răspuns (pentru Alin_Mihai_1995):

Daca ai incerca sa maresti ramii n-ar fi nici o diferenta in joc.

| Alin_Mihai_1995 explică:

Fifa 16, am uitat sa precizez, scuze...