| Robert3918 a întrebat:

In urma cu aproximativ 2 luni, mi-am facut un cont de steam si de atunci pana in prezent inca e blocat, tin sa mentionez ca nu am modificat absolut nimic la el.
Va rog ajutati-ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Trebuie sa cumperi un joc de minim 5 euro direct de pe steam pentru deblocare. Plus sa iti faci steam guard si aa stai cateva zile.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Defineste blocat.

| Robert3918 explică (pentru Wr3nch):

De ex. daca vreau sa vand un skin nu ma lasa ca imi zice ca am contul blocat

| Blackrose18 a răspuns:

Am avut si eu o problema de genul acum vreun an. Mi-a fost furat contul si mi l-am recuperat, dar cu greu. Trebuie sa stii toate datele posibile ale contului tau de Steam (data cu aprox. cand te-ai inregistrat, ce jocuri ai cumparatat, cand le-ai cumparat etc.). La mine s-a rezolvat cam intr-o saptamana toata treaba. Azi sa zicem ca am scris mesajul, maine iti trimit ei reply si tot asa. Sunt destul de prompti baietii.