| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, m-am gandit sa cumpar un PC Diaxxa Fortnite v3 cu procesor Intel Core i5 9400F 2. 90GHz, memorie RAM 8GB, placa video Radeon RX 580 8GB. E la un pret rezonabil, 2500 lei si l-as vrea in special pentru gaming. Credeti ca e ok? Nu ma intereseaza neaparat sa joc jocuri ca AC Oddyssey pe ultra high, pentru mine ajunge si pe mediu.

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Iti merge mediu pe ful lhd la 1920x1080 la 50 plus FPS. Deocamdata e okey, dar de la anul cand vine generatia noua de consola va fi mai greu.

| TheDarkDragon explică (pentru Wr3nch):

M-am gandit si la unitatea asta, dar vad ca are reviewuri cam nasoale, nu stiu de ce https://www.flanco.ro/......e-dos.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei iti trimit un link cu un calculator de 2500 bun care merge gta 5 cu minim 60 fps uri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei o sa iti trimit un link cu un calculator de 2000-max 2500 car3 mere gta 5 medium setings minim 60 fps ( mo ogorul e integrat în pret)

| Wr3nch a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Nu il recomand. Pe un ssd de 240 incap foarte putine.

| TheDarkDragon explică (pentru Wr3nch):

Pai si nu ii pot pune un hard extern? Tocmai am comandat ca desteptul unul la fel, doar ca are procesor ryzen 5 3400G, si acum mi-am dat seama ca tot ssd de 240 are. Nici nu mi-a trecut prin minte ca ar putea avea asa putina memorie de stocare...

| Wr3nch a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Nu iti merg ca lumea de pe hard extern. Alea is ca sa stochezi poze, filme si alte fisiere. Nu is facute sa pui jocuri pe ele si va merge greu.

| TheDarkDragon explică (pentru Wr3nch):

Parerile sunt impartite, adica FPS-ul nu il afecteaza din moment ca e generat de procesor, placa video si ram, doar timpul de incarcare poate fi afectat. Si in orice caz, daca am probleme nu pot sa tin un joc pe hardul extern, si sa mut folderul in memoria interna cand vreau sa il joc?

| Wr3nch a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Well, ideal e sa faca parte din sistem, dar probabil merge si asa.

| TheDarkDragon explică (pentru Wr3nch):

Ok, mersi de raspunsuri oricum.