| anonim_4396 a întrebat:

Mai pateste cineva ca atunci cand joaca un joc cu cerinte mai mari, cum at fi Witcher 3, sa se auda un mic si usor bazait, cred eu de la sursa (nu sunt sigur in totalitate dar asa l-am identificat eu)?

Jocul ruleaza foarte bine. Bazaitul se aude numai cand joc witcher. In momentul in care ies din joc, sau joc orice altceva nu se aude nimic. temperaturile procesorului si a GPU-ului sunt normale.

Mersi!

5 răspunsuri:
| CrappinMorth a răspuns:

Se numeste Coil Whine. Asta o am si eu, doar ca in TOATE jocurile.
Nu poti repara chestia asta, dar poti schimba sursa/placa video (ceea ce nu recomand, pentru ca e doar un bazait mic in cazul tau)
La mine. vai de urechile mele si a celor cu care vorbesc pe skype rolling on the floor). Antec Quattro Truepower 850w cu GTX 970, amandoua piesele sunt foarte populare cu problema coil whine, imi canta opera in creier in orice joc. Tu ai noroc ca nu-ti face asa rolling on the floor.

| anonim_4396 explică (pentru CrappinMorth):

Sa inteleg ca e ceva oarecum normal. Ca si configuratie sistemul meu ar fi urmatorul: placa de baza GA-Z170-Gaming K3; Procesor: Intel Skylake, Core i5 6500 3, 2; memorie corsair vengeance lps black 16 gb ddr4 2400 mhz iar placa video e un Gygabyte geforce gtx 1060 windforce oc 6 gb ddr5 192 bit.

Sursa e un Segotep sg-d600scr de 600 W. Ma gandesc ca la Witcher 3 creste consumul de curent si de asta face asa. Cei de la PC Garage m-au asigurat totusi ca sursa duce sistemul fara probleme.

Sa inteleg ca e ceva oarecum normal, zgomotul asta. De curand m-am mutat si tin acum Unitatea pe birou, langa monitor, poate de asta n-am sesizat sunetul inainte.

In fine, mersi pentru raspuns.

| leo444 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un expert sa vada ce are.

| anonim_4396 explică (pentru leo444):

S-ar putea sa nu aiba nimic si sa fie ceva normal, de asta am preferat sa intreb undeva inainte. Nu se comporta in mod contast asa, ci doar cand joc un anumit joc, ceea ce e oarecum linistitor.

| leo444 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai incercat sa ii dai pumni in carcasa sau sa ii zici sa taca? laughing)