| vladisimo a întrebat:

Am niste boxe vechi de vreun am jumate' si a incepout sa se auda un bazait in ele de cand am instalat TeamSpeak. Am dezinstalat programul dar tot se aude bazaitul. Trebuie inlocuite?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

S/ar putea să ai probleme cu traseul de masă. Cablul de legătură cu PC/ul s/ar putea să fie problema.

| vladisimo explică (pentru Arthur):

Vrei sa spui ca firul ar putea sa fie rupt? N-am observat... mama zice ca trebuie sa reinstalam windows-ul laughing

| Arthur a răspuns:

Nu rupt, traseul de masă este o împletitură de fire sau o folie metalică care se poate degrada în timp şi nu mai protejează legătura PC > boxe de semnale parazite externe.

| Arthur a răspuns:

Poţi cupla jack-ul la o altă sursă de semnal MP3, CD player etc.
În timp ce asculţi mişcă uşor cablul de legătură şi dacă apar perturbaţii, zgomote, întreruperi etc. acestea sunt rezultatul degradării acestuia.

| 0nlyMe a răspuns:

Poate sa fie si din windows(dar nu e o problema care sa necesite o formatare) dar am avut si eu o problema cu boxele(nu era un bazait continuu, bazaiau la fiecare vibratie mai puternica a membranei) si le-am desfacut si am vazut ca atunci cand le dau mai tare faceau scantei la firele de langa membrana, le-am schimbat si imi merg si acum(de vreo doi ani). Si am zis ca se poate sa fie si din windows pentru ca am patit-o si cu windows-ul. Daca e bazaitul continuu e de la cablu cum a zis Arthur.