| anonim_4396 a întrebat:

Salut merge Gta iv pe urm : rocessor:Intel Pentinum Dual Core T4400 2.20 ghz, DIrectx11, Placa Video : Intel(R)4 Serries Express Va rog raspundeti doar cei care va pricepeti!

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Atunci îți merge.

O informație necesară : jocul e compatibil doar cu 10% din calculatoare/laptopuri. Dacă îți sacadează, deși îl lași pe Auto, să ști că e vina jocului. Eu am un i3 cu placă video de 2 GB și dacă-l pun pe Auto jocul se pune pe High (aproape pe maxim). Din păcate, îl las pe Mediu fiindcă sacadează ca și cum aș avea placă de 1 MB.

Vezi dacă poți să-ți faci update la placa video.

Lasă-ți pe Automat „Automatic Update"-urile din Control Panel (undeva la Security) și în scurt timp ți se va face update automat.

| anonim_4396 explică (pentru SonicAndrei):

Mersi,de far cry 2 de zici, oricum ai funda big grin

| anonim_4396 explică (pentru SonicAndrei):

De Far Cry 2 ce zici?

14 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

Ai mai intrebat de 5 ori. Si da va merge si nu, nu va merge bine.

| anonim_4396 explică (pentru nurckye):

Pai si atunci cum imi merge Mw3 pe medium?

| nurckye a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu vsync dezactivat, fara umbre si fara spectaacular map si anti analising

| OnuOnulică a răspuns:

Nu iti merge!

| SonicAndrei a răspuns:

Dacă îmi spui ce placă video ai atunci îți spun. Poate fi Intel HD Graphics 2000+ și atunci ar trebui să-ți meargă, chiar dacă e integrată pe procesor.

Soluție mai simplă :

Intră pe CAN YOU RUN IT (www.systemrequirementslab.com/cyri).
Apoi scrie jocul acolo și dă Enter.
Îți vor apărea 3 "butoane", tu dă să-ți scaneze calculatorul. Nu te îngrijorat, se va uita doar ce procesor, placă video și memorie are calculatorul.
La sfârșit îți va spune ceva de genul :

Minimum Requirements: OK
Recomanded Requirements: NO

| anonim_4396 explică (pentru SonicAndrei):

Mie atata imi scrie Intel R 4 Express CHipset Family, atat...

| SonicAndrei a răspuns:

Voiai să zici NFS Most Wanted 2, 3 nu există. Pentru acest joc nu îți trebuie o placă video performantă. Mai ales că-ți merge doar pe mediu, nu cred că-ți merge GTA 4.

| anonim_4396 explică (pentru SonicAndrei):

Modern Warfare 3!

| SonicAndrei a răspuns (pentru anonim_4396):

OK, scuze. Data viitoare nu mai prescurta. Se poate înțelege greșit.

Dar oricum, vezi dacă-ți merge jocul pe „Can you run it".

E sigur, iată adresa :

http://www.systemrequirementslab.com/cyri

| anonim_4396 explică (pentru SonicAndrei):

M-am uitat si imi zice ca trebuie sa-ti upgradezi placa video si processorul i9n rest totul e bine, iar la placa video am toate alea bifate cu verde.ce zici?

| SonicAndrei a răspuns:

Probabil și Far Cry 2 merge. Verifică orice joc pe

www.systemrequirementslab.com

| Athée a răspuns:

Nu iti va merge.