| Anoni_Vasi_1999 a întrebat:

Salut, mi-am comandat un pc care detine ubuntu.pot schimba sistemul de operare ubuntu cu windows 10? detin windows 10 pe stick..il am de pe file list..si vreau sa scot ubuntu ca nu imi place, doresc win 10. pot face astA? daca da cum? va rog. help.

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Poti schimba la orice sistem de operare iti doresti, chiar si 10 daca asa vrei!

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns (pentru lpavel):

Nu poti pune pe orice PC windows 10. Trebuie sa indeplineasca anumite conditii pentru a merge.

| lpavel a răspuns (pentru Jora_Alexandruemilian_1990):

In ziua de azi nu se mai vad pc-uri pe care n-ar merge win 10! laughing

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Ce componente are( ma intereseaza: procestor-ul, placa video, ramii si dard disk-ul)

| Anoni_Vasi_1999 explică (pentru Jora_Alexandruemilian_1990):

AMD Ryzen 5 1500X pana la 3. 7GHz, 8GB, 1TB, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns (pentru Anoni_Vasi_1999):

Dap, iti merge windows 10

| bodeaandrei a răspuns:

Instalezi windows-ul ca si cum ar fi free OS happy