| AlexTrUK a întrebat:

Mi-am instalat de curant windows 7 Professional. Totul ruleaza bine insa cand vreau sa-mi instalez un joc si cand dau sa-l pornesc imi da eroare. Trebuie sa descarc ceva programe? Care? Multimesc anticitap

Răspuns Câştigător
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

A este de la Placa video instaleaza ultima versiune sau reinstaleaza placa video

2 răspunsuri:
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Salut! Exista multe metode :
1.Ai virusi in calculator
2.Nu ai driverele instalate( Vezi la CD cu programele calculatorului)
3.Jocurile necesita DirectX update la ultimul da-i cu asta :
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35
4.Jocurile sunt stricate/corupte/virusate.
5.Vezi cerintele la jocuri du-te pe google scrie cerinte de sistem si scrii dupa numele jocului.
6.Vezi daca ai instalat Microsoft Visual C++ 2008 redistribuite
7.Dai click dreapta pe joc ( fila in care intri) Dai properties/ Compatibility/ Run this program in compatibility mode :........Selectezi Windows XP Sp3 Sau Sp2 le incerci pe ambele.
8.In caz ca iti da o eroare cu Insert CD/DVD... Ia crack de pe net la jocuri cauti pe google : "Crack...
...- Numele jocului
9. Daca iti apare o eroare trimite back ( Inapoi) Raspuns la mine sa vad ce trebuie' facut.
Incearca toate astea... vezi daca e ceva ori o fi ceva defect prin PC.

| AlexTrUK explică (pentru TheBoyTheCool24):

De exemplu la Mafia 2. Cand dau sa ruleze imi apare : No suitable graphics cadr or render mode found! Please try to install the latest graphics to solve the problem. ( am instalat Director X)

| TheBoyTheCool24 a răspuns (pentru AlexTrUK):

A este de la Placa video instaleaza ultima versiune sau reinstaleaza placa video