| Takizo a întrebat:

Am si eu o problema : Mi-am instalat de curand Windows 7 Professional ( inainte aveam XP ), si cand instalez CD-ul pentru sunet imi da eroare. Ce pot sa fac? FUNDA!!!

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Vezi ce placa de baza ai si cauta driverul de sunet dupa placa de baza si sistem (W7). Poate fi Realtek sau VIA.
Daca poti intra pe CD din MyComputer si vezi acolo niste foldere cu drivere. Trebuie sa fie unul pe care scrie AUDIO. Intra in folder si vezi ce gasesti.
Realtek si\sau VIA.

| shannygelu a răspuns:

Nu este compatibila placa de sunet cu windows 7 ia ti o placa de sunet compatibila win 7

Răspuns utilizator avertizat
| R3XT0Ndany a răspuns:

Poti cauta driverul pentru placa ta de sunet pe site-ul oficial al firmei care a facut-o si de obicei te pune sa selectezi os-ul(pentru tine win7 si bitii pe care ruleaza sistemul, respectiv 64 sau 32). Descarci driverul, il instalezi si dai un restart la pc. Daca nu gasesti driverul pe site-ul firmei scrie pur si simplu numele si modelul placii tale de sunet si cuvantul driver langa, pe google.Iti recomand sa il descarci totusi de site.