| Sandu3 a întrebat:

Salut pe toata lumea! Am o intrebare referitoare la o restaurare de back-up pentru Windows 7. Vreau sa stiu daca instaland programul Acronis pe pc, fara sa folosesc un cd bootabil pot face un restore? Mi-a facut cineva mai demult un back-up, si acum vreau sa-l folosesc, si ma intrebam daca pot deschide simplu programul dupa ce l-am descarcat si instalat sa dau restore, fara sa mai fac cd bootabil.Deci merge sau nu, doar cu Acronis? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Sandu3 explică (pentru Salontanul):

Mersi pentru tutorial, dar vreau doar sa stiu daca merge si fara CD bootabil.Deci iau executabilul, il instalez in calculator, ma duc pe RESTORE si mai apoi ma folosesc de fisierul TIB.Merge asa? Fara CD facut?

| Salontanul a răspuns (pentru Sandu3):

Acronis Bootable Media este pentru disc si se folosete cand tot sistemul a cedat si nu-l mai poti deschide. Mai asculta cu atentie videoclipul. Softul instalat pe PC este pentru cand ai probleme partiale si poti intra in PC.

| Sandu3 explică (pentru Salontanul):

Pai,da,la mine merge cam greoi si cred ca am o gramada de erori.Deci din cate imi dau seama din raspunsul tau pot face restaurarea si fara cd bootabil.Instalez Acronis si dau restore direct din programul instalat.Imi convine mai mult asa.