| MihaiBozesan27 a întrebat:

Stie cineva sa-mi spuna, motivul posibil pentru care coolerul de la laptop, suna foarte tare in ultima vreme. Zgomotul produs creste incontinuu cu fiecare saptamana. Am cautat pe forumuri specializate, dar nu am gasit raspunsul bun. Mentionez ca mi-a picat de pe noptiera, cam de la 40-50cm si ca de atunci a inceput sa sune mai tare cooler-ul. Dar am curat laptop-ul de atunci si cand l-am deschis, cooler-ul nu parea sa aiba nimic.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

A intrat ceva mizerie pe acolo sau poate atinge de ceva... Deschide-l si porneste cumva laptop-ul când e deschis ca sa poti vedea ce atinge cooler-ul! Bafta!

| MihaiBozesan27 explică:

Nu e genul de sunet provocat de faptul ca loveste ceva. E mai mult un vajait puternic. Suna ca si cum ar merge peste capacitate de rotatii.