| AdiMihai25 a întrebat:

Salut T.p.u

Ce jocuri pot rula bine pe laptop HP?
Cu specificațiile:
Intel Core i5-3340M (2. 70GHz, 3MB cache, Dual Core), Display : 33.8cm (13.3"") HD (1366x768) LED-backlit LCD Panel with HD Camera and Microphone, Memory : 8GB (1x4GB) 1600MHz DDR3, Hard Drive : 500GB (7.200 Rpm) Serial ATA, Optical Drive : DVD +/-RW Media Bay, Intel HD Graphics 4000, Wireless 380 Bluetooth Card 4.0 Low Energy Module, Intel Centrino Advanced-N 6205 (802.11 a/b/g/n) Half Mini Card, International Qwerty Backlit Keyboard, Ports: 2xUSB3.0, 1xUSB2.0 USB/eSATA, 1xRJ45, 1xminiHDMI, 1xVGA, 1XHeadset, 1xExpressCard 34mm, 1xMini Card Slot, 2xHalf Mini Card Slot, 1xDock Connector, European 90W AC Adapter with European Power Cord, Primary 6-cell 65W/HR ExpressCharge Capable, Ubuntu Edition version 12.04, 3Yr Basic Warranty - Next Business Day"

5 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Jocuri din 2013-2014 si poate unele din 2015 insa nu la fps mare.

| Andresso a răspuns:

Nu poti sa te joci mai nimic, doar jocuri mai vechi de 2010, sunt foarte slabe componentele laptopului tau.
League of Legends te-ai putea juca dar o sa ai lag serios si pe low.

| iMihai98 a răspuns:

Salut, uite un videoclip cu cateva jocuri testate pe un device ca al tau https://www.youtube.com/watch?v=uS75jN353lY

Succes!

| mario22 a răspuns:

Poti juca linistit LoL, Dota, CS:GO, Battlefield 2, 3 Far Cry 3...in general jocuri pana in 2015 presupun

| GPA a răspuns (pentru mario22):

Ai citit specificațiile de mai sus? Zici că joacă "liniștit" mai ales Battlefield pe o integrată? laughing Poate prin GeForceNow sau boosteroid, dar pe așa ceva abia dacă rulează CSGO decent în 40 frame-uri pe engine source laughing