| Gonzalo a întrebat:

Vreau sa cumpar un laptop Asus care costa 900 lei:
-procesor Intel celeron dual core n3060 de 1.6 ghz si turbo boost pana la 2.48 ghz;
- 1 slot ram 4 gb ddr3 1600 mhz;
-hard 500 gb;
-placa video integrata Intel hd 400;
-ecran HD LED-Backlit Glare.
Este bun? Vreau sa.l folosesc pentru muzica, Youtube, filme, si eventual jocuri cum ar fi hitman absolution sau test drive unlimited sa-mi mearga macar low graphics.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Salut
Acel laptop nu face fata nici la navigatul pe internet, de gaming nu mai spun nimic.
Procesorul este mai slab decat un Intel Core 2 Duo vechi de 12 ani.
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Celeron+N3060+%40+1.60GHz

Daca vrei un laptop performant, iti recomand sa-ti cumperi unul second hand din clasa business, sunt foarte rezistente si au un design retro

1 răspuns:
| octav005 a răspuns:

Da procesorul este foarte slab, mai bine iti cumperi un pc la mana a doua din componente, macar cu procesor i3 pentru a rula unele jocuri decente la un detaliu mediu si macar sa ai 8 gb ram, daca bagi si windows 7