| simizmarius123 a întrebat:

URGENT! DAU FUNDA!

Am nevoie de un laptop pe care sa joc Gta 5, jocuri cu masini, performante etc.

Este bun acest laptop?:

Nume:LAPTOP LENOVO T430 CORE I5-3320

Informatii:

Procesor: Intel Core i5-3320 / gen. 3 / 2.6 - 3.3 GHz / 2 cores / 4 threads / 3M cache

Memorie: 4 GB DDR3 / 2 slots / max 32 GB
Hard Disk: 320 GB S-ATA2

Optica: Nu

Ecran: 14.1" HD + LED, rezolutie max (1366 x 768)

Webcam: Da

Chipset: Intel Mobile QM77 Express

Video: Intel HD 4000 Graphics

Sunet: SRS Premium

3D drive guard: Hard Drive Active Protection

Retea: Gigabit Intel 82579LM

Wireless: Intel CA-N 6205 b/g/n

3G Modem: Nu

Infra port: Da

Touchpad: Da

USB: 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0 ports

e-SATA/USB 3.0: Da

Display port: Da

Serial: Nu

Paralel: Nu

Multi card reader: SD/MMC

Tastatura: QWERTY European

Acumulator: Li-Ion 6 celule

Dimensiuni: 340.5 x 232 x 29.8 mm

Greutate: 2.17 kg

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cu I5 Generatia 3, placa video integrata si 4 gb ram nu o sa faci mai nimic. In ce bani vrei sa-ti iei? Sh sau nou nout? Mai ales daca vrei ceva detalii bune, sper ca te-ai gandit la 1-2-3000 ron.

| simizmarius123 explică (pentru CM7YRE):

Eu vreau sa mearga bine pe low in 60 FPS, stii un laptop ieftin? Tine-ma la curent si dau funda.

| CM7YRE a răspuns (pentru simizmarius123):

Repet, "in ce bani"? Ce inseamna "ieftin"? Poate pentru tine "ieftin" inseamna 100 ron, sau 1.000 ron, sau 10.000 ron. Daca vrei un laptop (mai bine iti iei pc, dar daca chiar vrei laptop) iti trebuie 1500-2000-2500 sa-ti ruleze pe low la 8gb ram, o placa video dedicata "decenta", sa fie "mereu" in plaja celor 60 fps, nu sub, nu peste, sa fie "constant".

| ziftode a răspuns:

NU, are numai placa video integrata, Intel, nu e rea, dar departe de a juca jocuri pe ea, in plus e vechi cu spume... generatia a 3a

m-am uitat pe link, un laptop care sa mearga pe jocuri, cat de cat, nu cred ca gasesti sub 2000-2500lei... sorry

poate la mana a doua sau de la un amanet