| AnnonymousName a întrebat:

Acum 5 luni mi-am achiziționat un laptop nou, cu toate componentele de ultimă generație. (procesor i7, 4 gb placă video, 8 gb ram etc). De câteva zile de când s-a făcut update la Windows 10 au început toate jocurile să îmi meargă sacadat. Care ar fi problema? Menționez că în partiția cu sistemul de operare mai am doar 8 GB spațiu. Ar putea fi asta?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da, asta e problema, e recomandat sa iti ramana 10-15 GB liberi pe partitia cu windowsul. Un clear cache si defragmentare te-ar putea ajuta.

| SilviaDulcik a răspuns:

Recomand să ștergi toate partițiile
Să faci alte partiții, iar când faci prima partiție, vezi că mai ai nevoie de încă 500MB pentru că așa cere Windows 10 pentru fișiere importante. Partiția cu sistemul de operare l-aș face de cel puțin 60GB.
Instalezi windows 10 curat.
Aduci sistemul de operare la zi (faci toate actualizările).
După care sigur de va mișca mai bine.

| AnnonymousName explică (pentru SilviaDulcik):

Am făcut curat, acum am 22 de gb în partiția cu OS și Windowsul este la zi cu actualizările, însă tot am puține fps-uri la jocuri, de exemplu la Black Ops 3 nu depășește 20 de fps-uri, și cerințele PC-ului meu depășesc cu mult cerințele recomandate de către developeri. Altă problemă care ar putea fi? Am observat că procesorul este folosit la maxim, deși nu ar trebui.