| Kashoby a întrebat:

recent am achizitionat un laptop Acer Aspire 3.
Problema mea sunt restart-urile frecvente.
Sistemul de operare pe care il folosesc este Windows 10 Pro pe 64 biti.
Temperatura placii video ajunge pana la 70-80 grade (maxim).
Componentele laptop-ului sunt urmatoarele:
Procesor:
- AMD K15
Tip memorie ram DDR4 de 4G
500 GB HDD
Placa video:
AMD Radeon 520 cu 2GB de memorie video.

Tin sa mentionez ca update-urile la placa video le am la curent.

Răspuns Câştigător
| iwefgOficiall a răspuns:

Salutare ai putea sa reduci puterea la procesor din control panel din power plan la advanced setings daca stii cum se face asta si vezi isi mai da restart dupa.
Uite ai aici un videoclip care iti arata la minutul 2: 34 modifica la 95 % la amandoua si vezi daca mai da restart.
https://www.youtube.com/watch?v=9k6alaT4axQ

| Kashoby explică (pentru iwefgOficiall):

Nu ma gandesc sa fie de la puterea procesorului pentru ca o tin mereu la 90 %.

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Kashoby):

Mai face restart sau nu?

| Kashoby explică (pentru iwefgOficiall):

Nu, era din cauza unor update-uri ratatate la placa video.

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Restart-urile frecvente pot fii si din cauza virușilor. Cumpara un antivirus cu licența si dai Scanare zilnic.

| Kashoby explică (pentru kar1GaNNN):

Ca antivirus folosesc BitDefender full.
Am scanat si cu Malwarebytes si cu Zemana dar nu am gasit absolut nimic.