| andanonim22 a întrebat:

Salut TPU. Am cumparat un PC de pe OLX. Cand fac test in Furmark isi da restart instant dupa ce apas click pe start, in alte momente merge cateva secunde. Am verificat temperatura placii video si a ajuns pana la maxim 50 de grade. Placa video este un RX 570 nitro+. Si in anumite jocuri se restarteaza. De la ce credeti ca este? Am mai intrebat si pe altii si au zis ca sa supraincalzeste, altii ca este slaba sursa. Multumesc!

2 răspunsuri:
| DonMoldo a răspuns:

Ce sursa ai probabil asta e problema daca e o chinezarie de sursa mai ales ca l-ai luat si de pe OLX.

| andanonim22 explică (pentru DonMoldo):

Este o sursa Delux de 600W