| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! Am si eu o problema cu PC-ul, de vreo 2-3 zile mi se restarteaza in timp ce ma joc sau stau pe browser, initial am crezut ca este de la placa video, ca se incinge prea tare dar cand dupa restart vad ca temperatura placii este de 45 grade Celsius, a avut si 61 grade si nu s-a restartat, stiti cumva care este cauza? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Pana in 70 grade ar fi normal dar poate pasta termoconductoare de pe procesor sa se fi uscat.

3 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Foloseste asta ca masori temperatura http://www.almico.com/sfdownload.php

Daca nu e temperatura poate fi sursa de vina. Daca ai noroc. Altfel e placa de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa cureti unitatea de praf!

| TheghostPhantom99 a răspuns:

Placa de baza sau sursa...mi s-a intamplat si mie iar la o luna nici nu s-a mai aprins..deci..te sfatuiesc sa te duci cu el la un profesionist.