| AlexAttac a întrebat:

Salut TPU,
Am facut un server de Metin2 pe Hamachi, el ar trebui sa functioneze, apar cele 8 connect: Operation timed out, dar cand intru in client si introduc numele si parola apare o eroare de la windows: There is an ip adress conflict with another system on the network, si in serverul de la metin apare :kernel : arp: 7a:79:19:97:2c:ef is using my ip adress 25.151.44.***!
P.S Serverul incerc sa-l fac de pe un pc cu Windows Xp.
Mentionez ca am mai incercat in trecut de pe acelasi pc, dar cu windows 7 pe el si a functionat.
Intrebarea este pot face serverul sa functioneze corect, si sa nu mai apara eroarea respectiva?
DAU FUNDAAA!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Indiferent de Windows iti merge orice sistem de operare sa faci un server numai daca ai suficienta memorie si atat.
Nu este neaparat sa apara 8 Time out poate sa apara si unul singur aicea conteaza si de serverul luat.
Problema este asa este un conflict de IP adress care iti zice ca acel server de Metin2.

Problema poate sa fie 4 feluri.
-Problema cu Ip de hamachi (trebuie dezistalat si instalat din nou [pe scurt sa iti schimbi Ip de hamachi]).

-Problema servarului (sa mai facut un server de Metin2 pe acelasi pe acelasi Server files dar nu sa respectat cerintele) [Mai pe scurt trebuie sters acel server files si facut de la capat].

-Problema poate sa fie de la IP Pc
(Daca ai IP static, un server de Metin2 poate sa fie facut numai o singura data pe acel Ip altfel va fi o blocare si de pc si de Ip).
[Pe scurt Daca ai facut un server de Mt2 pe Ip nu iti mai merge bine internetul].

-Poate sa fie de la Client poat nu ai editat in mc.txt (nu ai pus acolo Ip tau) sau in root daca nu ai mc.txt si poate de asta nu functioneaza.

Sunt cele 4 probleme am incercat sa raspund la ele in asa fel incat sa intelegi.