| poechce a întrebat:

Windows-ul îmi dă o eroare de sistem în care spune : " There is an IP adress conflict with another system on the network. "

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat de cateva ori sa-mi apara acea eroare. Dar aparea timp de cateva secunde dupa care isi revenea, disparea acea iconita de avertisment. Daca aceasta eroare nu iti afecteaza felul in care merge internetul, parerea mea este sa-i dai X sau sa o ignori, pentru ca n-are niciun rost sa te complici. In cazul in care nu mai poti intra pe net din cauza acelui conflict de IP, intra in My network places -> view network connections, dai click dreapta pe Local area connection -> properties -> Internet protocol -> Properties, iar de-acolo poti modifica IP-ul. Succes! happy

9 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Asa si?
Intrebarea care e?

| hax0r a răspuns:

1. Cineva incearca sa fure teava de net pe IP-ul tau dar e prea prost sa-si faca setarile calumea.
2.Reseteaza-ti conexiunea daca ai router.

| Dorinel a răspuns:

Nui nici o problema... daca chiar asa de mult te supara iconitza aceea din dreapta jos... poti da X si inchizi si deschizi din nou net'ul, problema asta apare cand 2 utilizatori folosesc acelasi ip

| poechce explică:

Problema este de fapt că odată cu această eroare, a dispărut bara de start şi iconiţele de pe desktop.
sad Oricum, nu înţeleg cum pot avea acelaşi ip cu altcineva.

happyNu am pus întrebare în speranţa că cineva s-a confruntat cu această problemă şi-mi poate zice ce şi cum. Oricum, mă gândeam că se trezeşte unu care că mă enerveze.
Baftă!

| poechce explică:

Măi copile, tu nu înţelegi că întrebare este în răspuns ( ca să zic aşa).
Ce naiba nu citiţi şi voi toatăăă pagina!?
Nu-mi vine să cred ce a ajuns TPU happy.

| alex_7264 a răspuns:

Dai click dreapta pe alea 2 calculatoare sau nu`s. cum ai tu si dai REPAIR daca nu merge suna la aia de la cine ai net. ex:RDS

| Laura_5858 a răspuns:

Nu mai fiti rai, intrebarea se subintelege. poti avea IP la fel ca al altcuiva, eu am acelasi IP la calculatorul meu cu restul calculatoarelor din casa (2 + un laptop). Am impresia ca daca nu iti apar bara de jos si iconitele este din cauza ca nu merge fisierul explorer. exe, nu stiu prea bine, nu ma pricep.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde e intrebarea? asta nu e site de stiri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna windows no disck