| raducuio a întrebat:

.Am o intrebare. Daca vreau sa imi cumpar minecraft (cont premium) iti cere 20 de euro si iti cere la inceput sa adaugi un cont bancar.Banii de pe acel card trebuie sa fie numai in euro sau pot fi si un lei?

2 răspunsuri:
| xFluing a răspuns:

Banii de pe un card de credit, sunt practic virtuali, in sensul ca ar fi un fel de moneda universala, care e convertita in moneda locala de banca unde ajung banii, iar acea suma, convertita in lei este scazuta din contul bancar. (asa cred eu)

| raducuio explică:

Mai doresc niste raspunsuri...dar sa fie concrete