| TheKillerOfKillers a întrebat:

Am o mare problema! Am viteza foarte mica de download (nu creste de 40 kb/s)! Ce sa fac? Cum folosesc DAP?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Bună!
DAP nu poate să-ți crească viteza de download din senin. Nu trebuie să faci nimic la program.
Fă asta:
>Start >Run> gpedit.msc > Administrative Templates >Network Qos Packet >Shelduler Limit reservable bandwidth, bifezi Enabled și setezi ca valoare "0".
Închide orice program ce folosește conxiunea la Internet (cum ar fi u t o r r e n t sau care conțin cuvântul Update).
Dacă descarci cu utorrent atunci intră la Opțiuni, Preferințe (Preferences), Bandwidth iar la Maxim download scrii valoarea "0".
Pe scurt, DAP nu poate să-ți mărească viteza mai mult decât permite serverul, se aplică la toate programele în acest gen.
Ca browser folosește Chrome, e cel mai rapid.
Dacă tu consideri că viteza ți-e încă prea mică atunci contactează firma de unde ai Internetul și cere-le un abonament mai ridicat (cu viteză mai mare).