| xHellBoYx a întrebat:

Salut,am o mica nemalurire despre viteza la net...am un prieten care are net de la romtelecom si pe calculatorul lui viteza de download este de 200kb/s si a mutat cablul de la modem pe leptopul sau si viteza de download este destul de mare 1.8mb-2.5mb/s.dc? pe calculator de ce nu creste asa de mare viteza? Sper ca am explicat cat de cat sa intelegeti.Multumesc

Răspuns Câştigător
| M4a1D3aD a răspuns:

Nui program trebuie sa suni la ei si sa le explici ce probleme ai asa am facut si eu nu-i program... Nu exista program pentru asta. Suna si tu la companie si explale ce probleme ai si ei iti vor zice ca e de la retea, de la vreme sau ca au probleme, defectiuni la retea.

6 răspunsuri:
| M4a1D3aD a răspuns:

La mine pe calculator este 10.2mb si pe laptopul prietenului meu care vine sa ii imprumut internetul este 1.2mb si nu stiu de ce. P.S.:Eu sunt mai norocoslaughing

| xHellBoYx explică (pentru M4a1D3aD):

Pai de exemplu la mine am pachetul de 2mb/s de la romtelecom si decarc cu 220kb/s, nu ar trebui sa mearga macar cu 500kb/s? Multumesc

| M4a1D3aD a răspuns (pentru xHellBoYx):

Eu aveam inaintea cu 10.2 si mergea cu 0.5 si chiar m-am infuriat atunci am sunat la ei si le-am spus ei au spus ca in 24 de ore se rezolva a doua zi am descarcat ceva si viteza 10.2

| xHellBoYx explică (pentru M4a1D3aD):

Mai acel program?

| xHellBoYx explică (pentru M4a1D3aD):

Ok,multumesc,Bafta!

| M4a1D3aD a răspuns (pentru xHellBoYx):

Nui program trebuie sa suni la ei si sa le explici ce probleme ai asa am facut si eu nu-i program... Nu exista program pentru asta. Suna si tu la companie si explale ce probleme ai si ei iti vor zice ca e de la retea, de la vreme sau ca au probleme, defectiuni la retea.

| h4mh4m a răspuns:

Pai daca viteza de 200kb e pe wireless, poate sa fie de la driverul wireless, daca nu poate chiar sa fie de la modem-ul celor de la romtelecom.