| TheFootballPlayerAndrey a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu viteza de download. Sunt abonat la Telekom, am cerut cea mai mare viteza pe care acestia mi-o pot oferi. Descarc cu 1.2 MB/s, stiu ca nu e cine stie ce dar nu ma plang. Problema e ca mai multi prieteni, care au acelasi abonament de la Telekom, cu aceeasi viteza, au viteza de download mult mai mare (sau chiar mai mica). Stie cineva ce face ca viteza de download sa varieze?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Multi provideri promit marea cu sarea, dar in realitate primesti doar iluzii.
La acelasi provider, viteza este diferita in functie de ora de folosire, viteza de raspuns a site-ului, etc.

Viteza de download depinde de mai multi factori: viteza reala al internetului, distanta si gradul de incarcare a serverului site-ului, echipamentul din casa (cabluri, router, modem etc) si aparatul pe care folosesti (laptop, calculator etc.).
Viteza cu care descarci este ceea mai mica din cele insirate mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pe Digi și merge perfect! happy e și ieftin

Răspuns utilizator avertizat