| KanekiMalai a întrebat:

am o problema acum ceva timp am gasit un pc care avea :e7400 4gb ddr2 o placa video de 256 mb placa de baza p5ql pro,problema mea este ca placa de baza nu porneste am incercat sa o pornesc cu surubelnita de la pinii front panel dar nu merge, am incercat sa pun placa video intr-un pc dar dupa un restart s-a ars si nu a mai mers, procesorul merge bine dar ramii nu i-am testat, niste idei? Dau fanta.

Răspuns Câştigător
| aADI a răspuns:

E arsă placa de bază, eu zic să scoți tot ce e util de pe ea ca să nu ardă și alte componente, dintr-un scurt circuit poate să strice tot inclusiv și sursa.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fanta promisă să o bei tu sănătos.
Pare că e o scullă bătrână. Folosește doar ce e funcțional din PC-ul ăla (sursă, RAM, hd, procesor, carcasă) Restul aruncă-l.