| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu afisajul literelor si al cifrelor pe browser (se vad blurate si ba ingrosate ba pixelate). Am incercat mai multe browsere dar e aceeasi problema, mai ales pe Youtube! Am incercat sa schimb si limba calculatorului si in browser dar nimic... Ciudat este ca se vede perfect in browserul calculatorului (Microsoft Edge). Sa fie de la Windows? Caci am problema asta cam de o saptamana, iar Windows-ul de cateva luni si pana acum nu a fost nimic ciudat.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Incearca sa dezactivezi clear type din windows 10
http://www.isunshare.com/......ws-10.html

| sweetheart01 a răspuns (pentru Intruder19):

Multumesc! Chiar m-ai ajutat! Aveam cleartype pe off apoi l-am setat pe on si acum se vede perfect!

1 răspuns: