| winterdemonsprofile a întrebat:

Am o problema cu PC-ul (sunt pe telefon) Nu se deschide windows-ul si zice ca unele fisierele sunt corupte. Imi apare mereu Startup Repair dar nu se intampla nimic. se incarca cateva secunde si dupa zice ca nu sa gasit problemq si trebuie sa dau un mesaj cu problema la Microsoft. Am trimis mesajul, dar nimic. Am incercat sistem restore nu a mers, am incercat ORICE Dar nu se mai deschide windowsul! Ajutor!

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Tot ce poti sa faci, e sa reinstalezi windowsul.

| winterdemonsprofile explică (pentru RareşTPUro):

Cum? Nu pot sa intru pe desktop

| RareşTPUro a răspuns (pentru winterdemonsprofile):

Reinstalarea windowsului nu se face prin desktop. Iti trebuie un CD sau un stick bootabil cu instalarea windowsului pe el. Daca nu te pricepi la reinstalarea lui, atunci contacteaza un priceput al computerelor cunoscut sau un profesionist in domeniu.