| Matei_Klaudiu_1995 a întrebat:

am o problema foarte grava (din punctul meu de vedere) am cumparat o placa de baza MSI G41M-P25 si memorii ram de 8 gb dual-channel fsb 1333, procesorul la fel fsb are si merge, adica il suporta, dar memoria ram nu, pc-ul reactioneaza ca si cum nu ar fi acolo mai bine zis ca si cum nu le-ar avea, care sa fie problema, pt ca pe site la MSI scrie ca suporta max 8gb 800/1066/1333 fsb (ram). Care sa fie problema? Si am bagat prea multi bani in el doar sa ma uit la el. Memoria ram este Kingstone Hyper Fury cu radiator si chestii dinastea

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Ce procesor ai? Ce sursa ai? Ce placa video ai?

| EnvyU a răspuns (pentru EnvyU):

M-am uitat la placa de baza, deci acolo zice ca suporta 800mhz/1066 ddr3. E clar ca problema e de la ram parerea mea, nu sunt suportati de placa de baza.

| CPAElites a răspuns:

Faci update la bios!

| Matei_Klaudiu_1995 explică:

Am vazut si eu acolo ca doar atat suporta, dar m-am uitat si pe eMAG si mai multe site-uri si scrie ca suporta si 1333 fsb, si cand am cumparat placa de baza de pe net scria ca soporta 1333 pentru procesor si pentru ram la fel, iar procesorul chiar il suporta. Am procesor Intel Dual-Core 3Ghz 6MB cake 1333 FSB. Sursa nu stiu de care este, si placa video este NVidia Geforce210 1GB.
Eu zic ca daca nu suporta memoria Ram trebuia sa imi dea bluescreen sau ceva erori, dar face doar bipaitul ala specific de 4 ori ca nu are ram deloc
Posibil sa fie sursa de vina?