| AndreiCampina94 a întrebat:

am si eu o intrebare.Pana acuma o luna aveam pe laptop-ul meu windows 7 pe 32 de biti.La un moment dat am vazut ca se misca cam greu si am reformatat tot instaland windows 7 pe 64 de biti.Am bagat drivere tot, merge foarte bine, dar am o problema: DE EXEMPLU EU MA JOC LEAGUE OF LEGENDS SI CAND LAPTOP-UL ESTE CONECTAT LA PRIZA MERGE FOARTE BINE, IAR DACA SCOT MUFA DIN EL SCADE FPS-UL SI MERGE CU LAG, ACELASI FENOMEN SI PE FIFA.CARE AR FI PROBLEMA DACA EU SCOT LAPTOP-UL DE LA INCARCAT SA NU MAI MEARGA BINE PE JOCURI? (P.S laptop-ul are un i3 31110 m, 4 gb ram, nVIDIA 620m 1 gb ...Va rog frumos sa imi raspundeti daca stiti.

3 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Bateria se incarca pana la 100%? cam la ce procentaj incepe sa mearga mai greu? daca mergi pe baterie nu ai aceeasi racire ca pe baterie, ar trebui sa schimbi setarile sa ai racire activa tot timpul si pe baterie

| drachenblut a răspuns:

Cand il scoti din priza nu mai merge la full performance. vezi la setarile de baterie din control panel ca ai 2 optiuni: balanced si economy sau ceva de genul. mai jos trebuie sa ai ceva ce zice show additional power plans. de acolo dai pe high performance. asta in schimb afecteaza autonomia bateriei: consum mai mare de curent, se opreste mai repede.