| qRazvII a întrebat:

Am si eu o intrebare, Slouturile pentru rami de pe placa de baza se pot schimba(inlocui)?

7 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu, wtf? daca te referi ca poti sa schimbi ramii intre sloturi da, dar sa scoti chestia aia unde intra ramu nu am auzit si nu am vazut niciodata. Mai bine spune exact ce problema ai ca poate iti gasim noi solutia.

| qRazvII explică (pentru EnvyU):

Am un pc si am doar 1 Gb de ram si as vrea sa mai adaug 2 dar cred ca este slotul stricat... daca bag placuta asta de ram in celalat nu merge.

| EnvyU a răspuns (pentru qRazvII):

Pai vezi ai grija ce rami bagi, sa fie pe acelasi ddr..adica daca placa ta de baza suporta doar ddr2 sau doar ddr1 si tu vrei sa bagi gen ddr3 nu o sa iti mearga. spune-mi exact ce procesor placa de baza si rami ai. dai la start si scrie acolo jos dxdiag si iti arata tot ce ai in pc

| qRazvII explică (pentru EnvyU):

Procesoru ii AMD athlon 64 X2 Dual core processor 5200+
Placa de baza : MSI Ms-7309
Rami nu stiu am doar 1 Gb in el, si daca vr sa il mut in celalat slot nu merge...

| EnvyU a răspuns (pentru qRazvII):

Aha, pai daca ai doar o placuta ce rost are sa ii muti locu? daca ai doar o placuta mi se pare ca merge doar pe primul slob de langa procesor si daca ai avea inca una ar merge ambele

| qRazvII explică (pentru EnvyU):

Pai am 2 dar una cred ca nu`i bun adica daca o bag in slotul unde am placuta cu care ruleaza acuma nu merge si daca o bag placuta buna in celalalt slot tot numerge...

| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Daca vrei sloturi noi trebuie sa-ti cumperi ALTA placa de baza.