| Anonim13241 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare, cum pot sa vad cat suporta placa de baza si cum sa imi dau seama daca este compatibila cu rami, placa video, procesor.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| KIibrDM a răspuns:

Iti sunt explicate in acest video tot ce trebuie sa stii despre compatibilitate

https://www.youtube.com/watch?v=r766Tn7KO3w

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Dai la start si scrii jos acolo dxdiag, dai ok si apoi te uiti la system model, dai pe google si vezi ce specificatii are placa de baza, acolo iti arata ce rami suporta, ce cpu suporta. si placa video daca are pci express atunci o sa iti mearga orice placa video.

| SuperFraTele a răspuns:

Start>Run>dxdiag,pe prima pagina iti v-a aparea specificatiile pc-ului, copiezi modelul placii de baza si cauti specificatiile pc-ului pe internet.Bafta!