| BrianGreen a întrebat:

Salut TPU,,am si eu o problema, vreau sa fac un dvd cu windows 7 si nu stiu cum.folosesc BurnAware cu optiunea Write boot disc, eu am downloadat windows 7 sub forma imagine ISO.trebuie sa pun pe dvd imaginea sau fisierele din ea :BOOT,EFI,SOURCES,SUPPORT,UPGRADE,AUTORUN,BOOTMGR,MEDIAM ETA, SETUP? si dupa ce le pun ca sa le scriu pe dvd cand dau Burn spune: specifie boot image file in >Option-Boot? ce trebuie sa folosesc? care este boot image file?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Trebuie sa arzi imaginea iso pe un dvd. iti trebuie un program care face asta. nu stiu burnaware asta insa exista cdburnerxp http://cdburnerxp.se/en/download (gratis). ca sa faci dvd-ul dai la "Burn iso image"->selectezi imaginea si "Burn"

| BrianGreen explică (pentru al3xander):

Si daca fac asa cum zici u dupa ce bag dvd in pc si dau restart sa bootez va lua windowsu?

| al3xander a răspuns (pentru BrianGreen):

Daca setezi din bios ca inainte de hdd sa booteze de pe CD/DVD da.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Foloseste POWER ISO e cel mai bun si cel mai simplu!