| Leo2001 a întrebat:

Am un laptop de la Dell si as vrea sa ii mai adaug o placuta de ram. In momentul actual are una de 4 gb Hynix HMT451S6BFR8A-PB. Daca vreau sa ii mai adaug una trebuie neaparat sa fie acelasi model ca prima? Laptop-ul suporta in total 16gb ram si are 2 sloturi.

1 răspuns:
| MortalX a răspuns:

Nu trebuie sa fie exact acelasi model, insa ram-ul pe care il pui trebuie sa fie Neaparat de laptop (ram de desktop nu incape) si sa fie acelasi DDR