| bogdannel977 a întrebat:

am un laptop Lenovo G500 recent cumparat dupa eMAG, am constatat ca nu are usb 3.0, pe site scria foarte clar ca laptopul detine 1 usb 2.0 si 2 usb-uri 3.0(chiar si in poze se vedea,cele albastre), ce pareri aveti?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

De ce crezi ca nu are usb 3.0? Ca nu e albastru? laughing)) Acum toate laptop-urile contin usb3! Dar ca sa te convingi si tu, baga cd-ul cu driver-e in laptop apoi deschide fisierele de pe cd, vei vedea ca contine un driver pentru usb 3.0! Bafta! happy

| bogdannel977 explică:

Te inseli, nu exista usb 3.0 de culoare neagra, iar daca era usb 3.0 avea viteze de 10 ori mai mare, sau na totusi vizibila mai mare, eu cu un stick Corsair de 8GB class 10 transfer cu 9 mb/s cand trebuia sa transfer cu 30, 40, nu?(stick-ul e usb 2.0).