| Serginyo a întrebat:

Am un PC cumparat recent. de vreo 6 luni.
Cel de la informatica mi-a spus ca este super bun si ca nu imi va sacada nici un joc. Dar problema este ca imi sacadeaza jocurile mari gen Watch Dogs, Assassin's Creed Black Flag, etc...
Imi spuneti va rog care e problema?
PC -ul meu are componentele:
Proc : Intel Core i7 CPU 860 2. 80GHz
RAM : 8
Nvidia Ge force GT 440, 2 gb ddr3
Windows 7 Ultimate 64 bits
Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

E si normal sa-ti sacadeze pe o placa video ddr 3, pacat de procesorul ala ca e foarte bun, la fel si memria ram. Domnu ala de la informatica nu a stiut cum sa-ti vanda pc-ul ala mai repede sa scape de el. Vrei placa video sa-ti duca Watch Dogs la ultra? Uite asta e cea mai recomandata : http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/
Bft! :)

| Serginyo explică (pentru Jipa95):

Deci toata faza cu lagul este de la placa video? slava cerului! am crezut ca e de la procesor. nu stiu de ce dar asa am crezut. mersi happy

| Jipa95 a răspuns (pentru Serginyo):

De curiozitate, cat ai platit pentru acel sistem?

| Serginyo explică (pentru Jipa95):

Nu stiu. tata l-a cumparat. chestia e ca are lag. in jur de 2000, 3000 de lei. cred

| Jipa95 a răspuns (pentru Serginyo):

Pune-i acel r7 260x, si rupi orice joc cu ea.

| Serginyo explică (pentru Jipa95):

Ok mersi happy

| Serginyo explică (pentru Jipa95):

Dar nu e mai buna placa video nVidia gtx 750 ti?

| Jipa95 a răspuns (pentru Serginyo):

Doar cu 5 % mai buna happy

| Serginyo explică (pentru Jipa95):

Aa pai atunci nu are rost avand in vedere faptul ca diferenta intre ele e de 100 de lei

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o placa video Nvidia Ge Force GT 630 4 GB si nu am probleme, iti zic sa iei si tu una. Atat e baiu la tine. Si PC meu l-am cumparat din Anglia in 2010, acum in 2014 era cam slabut pentru jocurile noi si i-am bagat lucruri noi in el.Fa si tu asawinking