| yonutz2002 a întrebat:

Am windows 7 si nu se salveaza nimic pe el, in afara de fisiere si cateva aplicati.Ar putea cineva si imi spuna ce sa fac sa mi se salveze toate fiserele si aplicatile si pe desktop?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine asa. Cu cat ai mai multe aplicatii pe desktop, cu atat o sa mearga mai greu PC-ul (daca e slab), plus ca sunt sanse mult mai mari sa pierzi datele de pe partitia cu Windows-ul (pe care e si Desktop-ul) in caz ca PC-ul e virusat. Asa ca mai bine iti pui datele pe D, nu pe C (sper ca ai doua partitii sau mai multe). Ca sa le faci scurtatura pe desktop dai click dreapta pe fisier, duci mouse-ul pe Send To si alegi Desktop (create shortcut).

| yonutz2002 explică (pentru anonim_4396):

Am facut cum ai zis si tot nu se salveaza.