| AndreiBalan a întrebat:

Salut TPU,as dori sa dau resetare din fabrica la telefon, dar mi-e frica sa nu mi se poarda progresul la jocuri.Ma refer la COC si CR.Mi se va pierde progresul daca le am salvate pe contul Google? Daca dau resetare din fabrica imi vor merge jocurile mai bine si nu voi mai primi crash?

5 răspunsuri:
| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

In primul rand, progresul de pe jocuri nu se va pierde deoarece el nu este salvat pe telefon ci este salvat in contul de google play(sau app stor daca ai pe ios).
Si la a doua intrebare, cand un joc iti da crash e din cauza componentelo, nu sunt destul de performante pentru rularea jocului.

| AndreiBalan explică (pentru Jora_Alexandruemilian_1990):

Dar sunt jocuri care inainte imi mergeau perfect si acum nu mai merg! Ce sa fac? De ex:Mobile Legends.

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns (pentru AndreiBalan):

Odata ce un dispozitiv e solicitat, performanta ii scade cu timpul.

| AndreiBalan explică (pentru Jora_Alexandruemilian_1990):

Cum as putea sa rezolv problema?

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns (pentru AndreiBalan):

big grin Nu ai cum, un dispozitiv nu e un om, nu ii poti da o pastila si dupa sa ii creasca puterea sau sa isi revina la normal.