| xXAndr3y98Xx a întrebat:

As vrea sa stiu daca pc meu este bun de ceva.:

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 2.66GHz. ( o las asa de tot_

Memorie ram: 3GB (vreau sa-mi bag 4GB)

Placa Video NVIDIA GeForce GT 220 1GB. (X20W-5 (1680x1050@59Hz) ( o las asa)

sura de 400W. ( o las asa)

HDD 160GB. ( o sa-mi iau un HDD de 1TB sata 3, buffer 64 MB)

Placa de baza: ASUSTeK Computer INC. P5KPL-AM IN/ROEM/SI (Socket 775) -(o las asa)

audio: NVIDIA High Definition Audio

Cam atat.

P.S: Asa as vrea sa-mi las pc-u pentru totdeauna, in sensul ca nu mi-l mai schimb sau bag ceva nou in el etc. As vrea sa stiu parerile voastre daca e bun sau nu. ( parerea mea zic ca e ff bun..am avut si mai praf de acesta, nu ma supar daca ziceti ca este praf sau etc. de aia am si zis vreau parerile voastre.)

Răspuns Câştigător
| DuDDy24 a răspuns:

Eu zic sa nu mai dai banii degeaba ca sa iti mai iei ram, aia 3 gb sunt mai mult decat suficienti...cand folosesti internetul mai mult de 1.5-2 gb nu folosesti chiar daca ai 20 de tab-uri deschise cu youtube si cateva programe in backgound, iar procesorul ala si placa video nu iti duc jocuri care sa manance mai mult de 3gb de ram...
In final asta e sfatul meu, sa nu mai dai bani pe ram degeaba pentru ca nu o sa observi niciun plus de performanta pentru astawinking

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E super, lasa-l asa.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, o sa-l las asa, dupa ce-i bag 4 GB si hard-disck de 500 sau 1000 GB big grin ca ma omoara. n-am loc sa mai bag nimic in el. daca ma intelegi. dupa il las asa. mersi oricum big grin

| DuDDy24 a răspuns:

Schimba decat HDD-ul daca poti ca sa ai mai mult spatiu de stocare.
Procesorul, ramul si placa video sunt echilibrate intre ele si nu e nevoie sa mai faci niciun upgrade.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru DuDDy24):

Pai asta vreau sa fac. peste o luna imi iau alt HDD.unu de 1 TB. ca sa-mi ajunga. si as vrea sa bag si 4 GB ram. si cam atat, In rest las asa. Mersi pentru sugestie.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru DuDDy24):

Aha, am inteles atunci o sa las asa 3GB. dar o sa-mi cumpar un Hard-disck nou de 500 sau 1000 GB adica 1TB. ca am 160GB si nu-mi ajung deloc. dabea dabea.
si cu asta am terminat.

| DuDDy24 a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

Eu zic sa nu mai dai banii degeaba ca sa iti mai iei ram, aia 3 gb sunt mai mult decat suficienti...cand folosesti internetul mai mult de 1.5-2 gb nu folosesti chiar daca ai 20 de tab-uri deschise cu youtube si cateva programe in backgound, iar procesorul ala si placa video nu iti duc jocuri care sa manance mai mult de 3gb de ram...
In final asta e sfatul meu, sa nu mai dai bani pe ram degeaba pentru ca nu o sa observi niciun plus de performanta pentru astawinking

| AlxCr a răspuns:

Schimba ramul si Hardiskul, recomand
Ram de 4 gb dsu 5 chiar daca suporta, si hardul de 500
BAFTA
In rest pc-ul i bun

| AlxCr a răspuns (pentru AlxCr):

Scz de scris, ziceam ram de 4 sau de 6 daca suporta

| xXAndr3y98Xx explică (pentru AlxCr):

Multumesc pai asta m-am gandit si eu... ca sa schimb ramu sa bag de 4 mai mult n-am nevoie. si un hard-disck de vreo 1TB adica de 1000 GB. si daca schimb astea numai schimb absolut nimic la el. asa il las toata viata. daca ma intelegi..as vrea si alte pareri. Orcum multumesc de parere si sugestie.

| xXAndr3y98Xx explică (pentru AlxCr):

Suporta 4 gb si asa n-am nevoie de mai mult.

| AlxCr a răspuns (pentru xXAndr3y98Xx):

Cu plăcere

| Gelu2001 a răspuns:

Bro eu iti sugerez sa schimbi :
Procesoru cu unul Duol core
Si ram-u poti oricand sa iei unul de 6 GB

| xXAndr3y98Xx explică (pentru Gelu2001):

Nu vreau sa-mi schimb procesoru asa il las! mersi oricum
Si la ram bag 4 GB mai mult nu. ( nu prea ma joc eu jocuri extreme, aparute noi)