| xXAndr3y98Xx a întrebat:

As vrea sa stiu daca pc meu este bun:

Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Procesor Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 2.66GHz.

Memorie ram: 3GB

Placa Video NVIDIA GeForce GT 220 1GB. (X20W-5 (1680x1050@59Hz)

sura de 400W.

HDD 160GB.

Placa de baza: ASUSTeK Computer INC. P5KPL-AM IN/ROEM/SI (Socket 775)

audio: NVIDIA High Definition Audio

Cam atat.

P.S: Asa as vrea sa-mi las pc-u pentru totdeauna, in sensul ca nu mi-l mai schimb sau bag ceva nou in el etc. As vrea sa stiu parerile voastre daca e bun sau nu. ( parerea mea zic ca e ff bun..am avut si mai praf de acesta, nu ma supar daca ziceti ca este praf sau etc. de aia am si zis vreau parerile voastre.)

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai zis numa' bine "am avut mai praf de acesta". Daca il raportam la cerintele jocurilor de acuma, e praf, muci, terminat, un jaf. Daca raportam la ce iti trebuie pentru net/office/filme, e foarte bun.

| SilviaDulcik a răspuns:

Daca spun ca e tare de tot primesc funda?
Esti constient ca acest calculator e destul de vechi si componenta ce il trage in jos cel mai mult e placa video?
Daca da, ar fi bine sa o schimba cu macar R7 250 sau GTX 650.
Dar daca tie iti convine, inseamna ca nu te joci prea mult sau nu joci prea multe jocuri pretentioase la FullHD si setari maxime.